استفاده از یو پی اس برای دستگاه سی تی اسکن

دستگاه سی تی اسکن

یکی از دستگاه های پزشکی که به وسیله آن پیشرفته ترین تصویر برداری های پزشکی صورت می گیرد سی تی اسکن می باشد که می تواند بیشترین کمک را به بررسی ضایعات سیستم حرکتی بدن مخصوصا استخوان ها بکند

این دستگاه ها بسیار حساس، دقیق و گران قیمت می باشند. به علاوه بروز خطا در عملکرد این دستگاه ها موجب به خطر افتادن جان بیماران تحت درمان می شود. پس برای اینکه بتوان از به خطر افتادن جان بیماران توسط این دستگاه جلوگیری کرد باید به خوبی از آن ها نگهداری شود

میزان برقی که در وروی دستگاه سی تی اسکن وجود دارد باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد به همین منظور استفاده از یو پی اس برای دستگاه سی تی اسکن ضروری می باشد. زیرا یو پی اس می تواند علاوه بر تامین برق اضطراری، برقی متناوب و بدون نوسانات را به این دستگاه تحویل دهد.

دستگاه سی تی اسکن

در متن بالا به این موضوع اشاره کردیم که دستگاه سی تی اسکن یک روش پیشرفته برای تصویربرداری پزشکی می باشد. امروزه استفاده از این دستگاه  و تجهیزات جدایی ناپذیر برای تشخیص و درمان بسیاری از بیماری ها شناخته شده است.

پزشکان می توانند با استفاده از دستگاه سی تی اسکن بافت های درون بدن را به خوبی مشاهده کرده و مشکل بیماران را با دقت بیشتری مورد بررسی قرار دهند. اطلاعاتی که دستگاه سی تی اسکن در اختیار پزشکان قرار می دهد نشان دهنده این است که احتمال بیماری چقدر می تواند باشد.

دستگاه های سی تی اسکن امروزه چنان پر قدرتند که می توانند تصاویر برش هایی با فاصله کمتر از یک میلیمتر را از بدن انسان نیز تهیه کرده و اطلاعات دقیقی را در اختیار پزشکان قرار دهند.

دستگاه سی تی اسکن
سی تی اسکن

کار با دستگاه سی تی اسکن

برای کار با دستگاه سی تی اسکن باید از اشعه ایکس استفاده شود. این اشعه از تمام بافت هایی که در سر راه خود ببیند عبور کرده و مقداری از آن در طرف مقابل اندام های بدن انسان خارج می شوند و توسط  دتکتور ( Detector ) یا آشکارسازهای حساسی دریافت می گردد. این دتکتورها اشعه های دریافتی را به جریان الکتریکی تبدیل می کنند. این حرکت بارهای زیادی از زاویه های مختلفی بر روی اندام انسان تابیده می شوند تا خروجی آنها در طرف مقابل اندام به خوبی اندازه گیری شوند تا اطلاعات کامل و دقیقی را در اختیار پزشکان قرار دهد. به همیت خاطر است که استفاده از یو پی اس برای دستگاه سی تی اسکن لازم و ضروری می باشد زیرا اگر در حین انجام آزمایشات لازم بر روی بیمار با مشکل برقی و قطع جریان برق مواجه  شود می تواند جان بیمار را به خطر اندازد.

استفاده از یو پی اس برای دستگاه سی تی اسکن

پیش تر گفته بودیم که دستگاه سی تی اسکن چه دستگاه حساس و گران قیمتی در تجهیزات پزشکی می باشد و نیاز به مراقبت بسیار زیادی دارد. همچنین عنوان کرده بویدم که علاوه بر بروز خطا در عملکرد دستگاه سی تی اسکن ای امکان وجود دارد که جان بیمار به خطر بیافتد.

پس باید برای اینکه به خوبی از این دستگاه نگهداری شود آن را مجهز به یو پی اس کرد. برای تجهیز کردن دستگاه سیس تی اسکن با خرید یو پی اس مناسب می توانید عمر استفاده از این دستگاه را افزایش داده و با خیال راحت تری به درمان بیماران خود بپردازید. البته استفاده از سیستم یو پی اس تنها برای دستگاه سی تی اسکن نمی باشد زیرا با توجه به این موضوع که بیشتر دستگاه ها و تجهیزات پزشکی نیاز به تامین برق با کیفیت دارند و طبیعتا هزینه خرید و تعمیر آن ها هم همچون دستگاه سی تی اسکن زیاد می باشد با مجهز کردن آنها به سیستم یو پی اس می توانید برای مدت زمان طولانی از هزینه های جانبی آنها دور بوده و در صورت قطعی برق دیگر استرس بیماران خود را نداشته باشید.

استفاده از یو پی اس برای دستگاه سی تی اسکن
یو پی اس تجهیزات پزشکی

یو پی اس مناسب دستگاه سی تی اسکن

  • یو پی اس S300
  • یو پی اس Libra
  • یو پی اس BS-960-E33

حرف آخر

شرکت هژیر صنعت ارائه دهنده انواع یو پی اس های  صنعتی، خانگی،  اداری، استابلایزر و انواع باتری یو پی اس در خدمت جامعه پزشکی، مراکز درمانی، بیمارستان ها و کلینیک ها می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.