استفاده از استابلایزر برای تجهیزات پزشکی

استفاده از استابلایزر برای تجهیزات پزشکی

این روزها با پیشرفت تکنولوژی این قابلیت به وجود آمده است که می توانیم نوسانات جریان برق را به راحتی کنترل کنیم. کنترل کردن نوسانات برق به کمک دستگاه هایی همچون استابلایزر امکان پذیر می باشد. این دستگاه ها این روزها به اندازه ای دقیق هستند که می توانید یک عدد را به صورت دستی وارد کنید تا جریان روی ولتاژ روی همان عدد ثابت بماند. همانطور که می دانید ما در طول شبانه روز در منزل و مکان های مختلف از دستگاه های برقی حساس و مهمی استفاده می کنیم که ایجاد نوسانات برقی برای آن ها می تواند مشکلات زیادی را برای ما به همراه داشته باشد. در این بین تجهیزاتی که در بیمارستان ها و درمانگاه ها مورد استفاده می باشند از حساسیت زیادی برخوردار می باشند. به همین منظور امروز و در این مقاله تصمیم داریم تا اطلاعاتی درباره استفاده از استابلایزر برای تجهیزات پزشکی با شما صحبت کرده و کمی درباره کاربردهای پزشکی استابلایزر و مزایای آن با شما صحبت کرده و اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.

پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقاله امروز با تیم هژیر صنعت همراه باشید.

استابلایزر چیست؟

قبل از آنکه بخواهیم به این مسئله اشاره کنیم که استفاده از استابلایزر برای تجهیزات پزشکی به چه منظور می باشد و اینکه کاربرد های پزشکی استابلایزر چیست؟ می خواهیم بار دیگر برایتان بگوییم که اصلا خود دستگاه stabilizer چیست؟!

به طور کلی باید بگوییم که stabilizer یک دستگاه الکترونیکی می باشد که کار آن تامین جریان برق بدون نوسانات برای تجهیزات برقی و الکترونیکی می باشد.

استفاده از این دستگاه کمک می کند تا تمام نوسانات، کمبودها و یا ازدیادهای سیگنال از بین بروند و فقط جریان ثابت برق به دستگاه‌های برقی شما می‌رسد.

همانطور که مطلع هستید جریان برق دارای نوسان می باشد و همیشه هم این نوسانات یکسان نمی باشند.

کار دستگاه stabilizer این است که جریان را بسته به نیاز تجهیزاتی که ما از آن ها استفاده می کنیم ری یک عدد ثابت نگه دارد.

ویژگی های استابلایزر تجهیزات پزشکی
استابلایزر تجهیزات پزشکی

استابلایزر و استفاده از آن در تجهیزات پزشکی

خب، حال که متوجه شدید دستگاه stabilizer چیست؟ و عملکرد آن به چه صورت می باشد نوبت آن رسیده تا برایتان از استفاده از استابلایزر برای تجهیزات پزشکی بگوییم.

تجهیزات پزشکی بسیاری هستند که در بیمارستان ها و درمانگاه ها از آن ها استفاده می شود. تجهیزاتی مانند دستگاه های سونوگرافی یا دستگاه هایی که در اتاق های سی سی یو  و آی سی یو مورد استفاده می باشند.

دستگاه های ام آر ای و تصویر برداری اشعه ایکس و…. همگی از تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی بسیار حساس می باشد که همگی آن ها برق مورد نیاز خود را از برق شهری دریافت می کنند.

از آنجایی که برق شهری دارای نوسانات متفاوتی می باشد این مسئله می تواند برای تجهیزات پزشکی مضر و خطر ساز باشد.

در واقع باید بگوییم که کوچکترین مشکل نوسانی می تواند خطرات و آسیب های جدی زیادی را برای تجهیزات پزشکی در بر داشته باشد.

پس با توجه به موارد عنوان شده باید بگوییم که برای جلوگیری از این مشکلات استفاده از یک تثبیت کننده برای جلوگیری از نوسانات ولتاژ بسیار ضروری است.

بهترین گزینه دستگاه استابلایزر می باشد که چهت جلوگیری از نوسان و پرش های ناگهانی برق شهری (V220) و برق سه فاز برای محافظت از کلیه ی لوازم برقی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای پزشکی استابلایزر

در این بخش از مقاله امروز می خواهیم به اختصار اشاره ای به کاربردهای پزشکی استابلایزر داشته باشیم و اطلاعاتی در ایت مورد در اختیارتان قرار دهیم.

استفاده از stabilizer در تجهیزات پزشکی به شرح زیر می باشند.

  • محیط های بیمارستانی (اتاق عمل، سی تی اسکن، MRI ، سونوگرافی، یونیت های دندان پزشکی، … )
  • بیمارستانها و مراکز پزشکی، مخصوصا در کشور های در حال توسعه
  • تجهیزات اسکن پرتو ایکس مثل سیتی اسکن یا ام آر آی
  • تجهیزات لیزر
استابلایزر پزشکی
کاربردهای پزشکی استابلایزر

مزایای استابلایزرها

همانطور که می دانید استابلایزرها دارای انواع مختلفی می باشند که هر یک از آن ها ویژگی ها و کاربردهای خاص خود را دارا می باشند و با توجه به نیاز تجهیزات برقی که از آن ها استفاده می کنیم باید به دنبال بهترین و مناسب ترین نوع از انواع استابلایزر باشیم.

اما اینکه هر یک از این دستگاه ها دارای چه مزایا و معایبی برای تجهیزات برقی هستند که ما، در زندگی روزمره خود از آن ها استفاده می کنیم مسئله ای است که جای بحث دارد.

در ادامه مقاله امروز که مربوط به استفاده از استابلایزر برای تجهیزات پزشکی می باشد می خواهیم درباره مزایای استفاده این دستگاه برای تجهیزات پزشکی بگوییم.

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که برق شهری دارای نوسانات متفاوتی می باشد و به همین خاطر است که استفاده از دستگاهی همچون stabilizer برای ثابت نگه داشتن ولتاژ برق لازم و ضروری می باشد.

این دستگاه می تواند با تثبیت ولتاژ به میزان قابل توجهی عمر و راندمان دستگاه های مصرف کننده را بالا ببرد.

از دیگر مزایای این دستگاه این است که می تواند از تجهیزات پزشکی که در بیمارستان ها و درمانگاه ها از آن ها استفاده می شود در مقابل اتصال کوتاه محافظت کند.

دقت داشته باشید که به هر دلیلی اتصال در خروجی یا مدارات داخلی استابلایزر اتفاق بیافتد این دستگاه بلافاصله می تواند به صورت اتوماتیک به کمک میکروکنترلر تعبیه شده، خروجی را قطع کرده و از بروز هرگونه ایراد و مشکل برای مصرف کننده جلوگیری کند.

خرید استابلایزر
مزایای استابلایزرها
در نهایت اینکه

ما امروز و در این مقاله به این مسئله پرداختیم که استفاده از استابلایزر برای تجهیزات پزشکی چه قدر ضرورت دارد و اینکه کاربردهای پزشکی استابلایزر به چه صورت می باشد؟

امیدواریم که موارد عنوان شده در این مقاله برایتان مفید بوده باشند.

مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان می باشند.

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.