استابلایزر سروو موتوری چگونه کار می کند؟

حتما برای شما دوستان عزیزی که از سیستم استابلایزر برای حفاظت از سیستم های الکترکی خود استفاده میکنید این سوال پیش آمده است که استابلایزر سروو موتوری چگونه کار می کند؟ ما امروز در سایت هژیر صنعت قصد داریم به این سوال شما تا حد امکان پاسخ دهیم.

تثبیت کننده سروو چیست؟

قبل از آنکه بخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که استابلایزر سروو موتوری چگونه کار می کند؟ نیاز می باشد که کمی درباره خود سیستم تثبیت کننده سروو با شما صحبت کنیم.

در یک تعریف ساده باید بگوییم که Servo Stabilizer سیستمی است که ولتاژ بهینه را با استفاده و کمک گرفتن از تقویت کننده ترانس انجام میدهد.

این سیستم می تواند نوسانات ولتاژ را از ورودی دریافت کند و جریان را به شکل صحیحی به خروجی بدهد.

اجزای اصلی استابلایزر سروو

خب دانستید که سیستم استابلایزر سروو چیست؟. این سیستم از چند جزء اصلی تشکیل شده است که هر یک از این اجزاء دارای عملکردهای منحصر به فرد خود می باشند.

اجزاء اصلی سیستم استابلایزر سروو به شرح زیر می باشد

 • کم نور (ترانسفورماتور متغیر)
 •  برس کربنی
 • سرو موتور( همگام سازی موتورها)
 • ترانسفورماتور تقویت کننده Buck (ترانسفورماتور سری)
 • کنتاکتور یا رله
 • MCB ، MCCB
 • مدار الکترونیکی
اهمیت استفاده از استابلایزر سروو موتوری
استابلایزر سروو موتوری

چرا از تثبیت کننده سرو استفاده می کنم؟

تا به اینجای کار متوجه شدیم که استابلایزر سروو چیست؟ و از چه اجزایی تشکیل شده است.

حال می خواهیم به سراغ بحث اصلی یعنی اینکه استابلایزر سروو موتوری چگونه کار می کند؟ و چرا نیاز است که از این سیستم استفاده کنیم بپردازیم.

باید بگوییم که تثبیت کننده سروو تنها یم سیستم برای ثابت نگه داشتن ولتاژ نمی باشد. در حقیقت باید عنوان کنیم که سیستم استابلایزر سروو یک دستگاه قابل اطمینات انرژی می باشد که این ویژگی آن باعث شده نسبت به سایر دسگاه های تثبیت کننده ولتاژ برتری داشته باشد.

مزایای استفاده از استالایزر سروو

 1. دقت تصحیح ولتاژ بالا با خروجی voltage 1 اصلاح ولتاژ.
 2. برای تنظیم ولتاژ نوسان در سطوح مورد نظر سیستم کمتری را تغییر دهید.
 3. ظرفیت بار بالا که تا 5000 KVA یا بالاتر را پشتیبانی می کند.
 4. ولتاژ بر اساس اصلاح مرحله كمتر است.
 5. تثبیت کننده مناسب برای بیمارستان ها بهترین ماشین آلات پیچیده مانند دستگاه های اشعه ایکس، اسکن CAT، اشعه و تجهیزات تشخیصی.
 6. منطقه عملکردی گسترده از مدارس، دفاتر، خانه ها و صنایع.
 7. ترانسفورماتورهای خنک شده با روغن و هوا خنک که متناسب با بودجه شما باشد.
اجزای تشکیل دهنده استابلایزر سروو موتور
عملکرد تثبیت کننده سروو و اهمیت آن

ثبیت کننده سروو یا تثبیت کننده ولتاژ کنترل شده سروو یکسان است؟

شاید این سوال خیلی از شما دوستان باشد که آیا دستگاه استابلایزر یا تثبیت کننده ولتاژ با تثبیت کننده سروو یکسان می باشد و عملکرد یکسانی دارند؟ باید در پاسخ به این سوال شما عزیزان بگوییم بله، هر دو این سیستم ها کاری مشابه هم دارند تنها در برخی از کشورها به تثبت کننده سروو و در برخی دیگر به تثبیت کننده کنترل شناخته شده اند.

سروو یک موتور الکتریکی است که در درجه اول بخشی جدایی ناپذیر از تثبیت کننده است و، ولتاژ خروجی تأمین شده توسط تثبیت کننده ولتاژ را با صرف نظر از ولتاژ ورودی که به آن تأمین می شود، کنترل و تثبیت می کند.

استابلایزر سروو موتوری قابل اطمینان است؟

خب این حق طبیعی شما است که بخواهید از قابل اطمینان بودن استابلایزری که خریداری می کنید مطمئن شوید. به همین خاطر است که در خرید استابلایزر از نوع رله ای و سروو موتوری کمی دو دل می باشید.

باید بگوییم که یکی از اشتباهاتی که اغلب مشتریان در زمان خرید این سیستم به آن فکر می کنند این است که آیا این سیستم می تواند نیازهای آن را برطرف کند یا خیر؟ و اینکه تثبیت کننده سروو موتوری بهترین گزینه برای آن ها می باشد.

خب باید بگوییم که  همیشه هم اینگونه نیست. بارها گفته ایم که زمان خرید استابلایزر باید به حرفه و شغل خود همچنین سیستم هایی که برای آن ها به دنبال یک سیستم تثبیت کننده می باشد دقت لازم را داشته باشید.

همیشه هم انتخاب استابلایزر سروو موتوری گزینه خوبی نیست زیرا که ساختار این ترانس ها براساس الکترومکانیک طراحی شده است و نیاز به یک موتور مکانیکی برای این محصول نقطه ی ضعف آن محسوب می شود .

استابلایزر سروو موتوری قابل اطمینان است؟
تثبیت کننده سروو برای تجهیزات پزشکی
در نهایت اینکه

برای کسب اطلاع بیشتر درباره اینکه استابلایزر سروو موتوری چگونه کار می کند؟ می توانید با مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com در ارتباط باشید.

به خاطر داشته باشید که انتخاب این نوع از استابلایزرها باید با توجه به حرفه و شغل شما همچنین تجهیزاتی که از آن ها استفاده می کنید انجام شود.

استابلایزرهای سروو موتوری اجزا و عملکردهایی دارند که هر یک از آن اجزاء ویژگی هایی منحصر به فرد خود را دارا می باشند.

مزیت هایی که این نوع از تثبیت کنندگان ولتاژ دارند کم از مزیت های سایر استابلایزرها ندارد. بنابراین شما می توانید با در نظر گرفتن موارد عنوان شده در این مطلب با مشورت و راهنمایی هایی که از مشاوران هژیر صنعت دریافت میکنید بهترین انتخاب را داشته باشید.

سوالات مربوط به استابلایزر سروو موتوری چگونه کار می کند؟

[accordion title=””][accordion-item title=”سروو موتور چگونه کار می کند؟”]سرو موتور یک مکانیسم حلقه بسته است که برای کنترل سرعت و موقعیت چرخشی یا خطی ، از بازخورد موقعیتی استفاده می کند. موتور با یک سیگنال الکتریکی ، آنالوگ یا دیجیتال کنترل می شود ، که میزان حرکتی را تعیین می کند که نشان دهنده موقعیت فرمان نهایی برای شافت است.[/accordion-item][accordion-item title=”چگونه بفهمم سرو موتور کار می کند؟”]با استفاده از مولتی متر ، مقاومت زمین را بین بدنه موتور و پایه های موتور بررسی کنید. این باید تقریباً 100 قوم یا بالاتر باشد. سپس با اتصال بین ترمینال ها مقاومت سیم پیچ را پیدا کنید.[/accordion-item][accordion-item title=”چرا از سرو موتور استفاده می کنیم؟”]سرو موتور یک محرک چرخشی یا محرک خطی است که امکان کنترل دقیق موقعیت زاویه ای یا خطی ، سرعت و شتاب را فراهم می کند. از یک موتور مناسب بهمراه سنسور برای بازخورد موقعیت تشکیل شده است. از سرو موتورها در کاربردهایی مانند رباتیک ، ماشین آلات CNC یا ساخت خودکار استفاده می شود.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

4 نظر

  • در پاسخ به جمشیدی
   با تکنولوژِ ی جدید که وارد بازار شده می توانید گزینه بهتری انتخاب کنید در مورد استبلایزر بدون چشمک هژیر صنعت مطالعه کنید

  • در پاسخ به صفوی
   استبلایزر سرو موتوی با کمک نمونه بردار از ورودی واضافه کردن سیم پیچ ولتاژ را کاهش وافزایش میدهد
   برای تثبیت ولتاژ از یک ترنس حلقه ای یا استوانه ویک هد که به کمک موتور حرکت می کند کمک گرفته وهد را روی سیم پیچ مناسب قرار میدهد تا در صورت کاهش ولتاژ ، ولتاژ را افزایش می دهد ودر صورت افزایش با کم کردن سیم پیچ ترانس وبرق مناسب را ارایه می دهد

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.