استابلایزر رله ای

استابلایزر چیست؟

استابلایزر واحدی است که از یک صفحه کنترل و اهرم استفاده می شود که برای برگشت جریان سیگنال الکتریکی از آن کمک گرفته شود. با وارونه سازی جریان سیگنال می توان جهت جریان برق را تغییر داد. استابلایزرهای موجود در بازار انواع مختلفی دارند که در ادامه می خواهیم به معرفی استابلایزر رله ای بپردازیم.

معرفی استابلایزر رله ای

رله مورد استفاده در استابلایزر وسیله ای الکترونیکی است که جهت سیگنال الکتریکی را معکوس می کند. سوئیچ های بی سیم می توانند بسیار متنوع باشند. اندازه کوچک و نصب آسان آنها را در مناطق بزرگ بسیار مفید می کند. با این حال  آنها به دلیل سیم های خود مانند سایر سوئیچ ها انعطاف پذیر نیستند. فقط سه نوع کلید وجود دارد:

  1. کلید اصلی
  2. کلید تک قطب
  3. کلید رله

که در ادامه درباره هر یک از این کلید ها به اختصار توضیحاتی آورده شده است.

مزایای استابلایزر رله ای
انواع استابلایزر
  • کلید اصلی

کلید یک سوئیچ ساده است که دارای دو سیم است. این دو سیم با اعمال یک نیروی مغناطیسی بین دو سیم ، مدار را تشکیل می دهند. اگر هر دو سیم رو به روی هم باشند، سوییچ باز می شود.

  • کلید رله

رله دستگاه پیچیده تری با چهار سیم است. چهار سیم با اتصال دو سیم صحیح مدار را ایجاد می کنند. مدار هنگامی که دو سیم در کنار هم قرار می گیرند در یک موقعیت قرار می گیرند. اگر دو سیم در موقعیت های مختلف قرار بگیرند ، رله بسته خواهد شد.

  • کلید استابلایزر

استابلایزر از یک صفحه مدار، یک سوئیچ تماس و یک رله تشکیل شده است. وقتی کلید تماس فشرده شد مدار شروع می شود. وقتی سوئیچ تماس آزاد می شود، مدار متوقف می شود.یک استابلایزر رله ای به یک سوئیچ تماس متصل می شود. با فشردن کلید تماس، مدار بسته می شود. وقتی سوئیچ تماس آزاد شد، مدار باز خواهد شد. برای کمک به باز شدن یک مدار، استابلایزر باید سیگنال الکتریکی را تقویت کند. تقویت کننده مدار وسیله ای است که به چندین جریان اجازه می دهد تا برای یک سیگنال بزرگتر در یک جریان ترکیب شوند.

خرید استابلایزر رله ای
کاربرد استابلایزر رله ای

سوالات مربوط به استابلایزر رله ای

[accordion title=””][accordion-item title=”چگونه استابلایزر رله را آزمایش کنیم؟”]هنگامی که استابلایزر رله روشن است خوب گوش دهید. وضعیت انرژی برق مخاطبین رله را بررسی کنید. با استفاده از مولتی متر دیجیتال (DMM) مقاومت بین هر قطب رله و تماس های مربوط به NC و NO مربوط به آن قطب را آزمایش کنید. تمام تماس های NC باید مقاومت بی نهایت را در برابر قطب مربوطه بخوانند[/accordion-item][accordion-item title=”عملکرد استابلایزر رله ای چیست؟”]استابلایزررله ای یک وسیله الکتریکی است که بدون در نظر گرفتن تغییر در ورودی یا ولتاژ ورودی، برای انتقال ولتاژ ثابت به یک بار در ترمینال های خروجی آن طراحی شده است. از تجهیزات یا دستگاه در برابر ولتاژهای دیگر محافظت می کند.[/accordion-item][accordion-item title=”آیا می توان استابلایزر را ترمیم کرد؟”]برای اطمینان از اینکه نوسانات ولتاژ به لوازم خانگی شما آسیب نمی رساند ، استابلایزر دستگاه های خود را توسط یک متخصص حرفه ای بررسی و تعمیر کنید. [/accordion-item][/accordion]

کاربرد و اهمیت استابلایزر رله ای

با فشردن کلید تماس استابلایزر باز می شود. سپس سوئیچ جریان ورودی را از طریق تقویت کننده هل می دهد. این جریان تقویت شده به یک سیگنال بسیار ضعیف تبدیل می شود که حجم بالایی از اثر را خواهد داشت. وقتی آمپلی فایر روشن شود ، سیگنال را تقویت می کند تا حجم بیشتری تولید کند.

تقویت کننده ها وسیله مفیدی هستند. این برنامه چندین کاربرد دارد مانند کنترل تأمین آب در استخر عمومی. یک دستگاه ساده ، تقویت کننده می تواند کمک بزرگی برای نجات غریق باشد.قبل از قرار دادن تقویت کننده در استابلایزر ، لازم است اطمینان حاصل کنید که سوئیچ تماس به درستی قلاب شده است.

به طور معمول، سوئیچ تماس به یک سوئیچ ایمنی متصل می شود. سوئیچ کنترل امکان دسترسی به تقویت کننده را برای هدف خود فراهم می کند. آمپر پس از عملکرد کامل آمپلی فایر به کلید کنترل متصل می شود. به طور خلاصه، استابلایزر رله ای وسیله ای است که سیگنال الکتریکی یک مدار را تقویت می کند. آنها وسایل بسیار مفیدی در کاربردهای مختلف از جمله استخرهای شنا،پارک های تفریحی و فرودگاه ها هستند.

طبقه بندی استابلایزر رله ای
ویژگی های استابلایزر رله ای

جمع بندی

درباره استابلایزر رله ای و اینکه در چه مکان هاییی بیشتر از آن استفاده می شود آشنا شدید در مقاله های بعدی هژیر صنعت به معرفی سایر استابلایزرها و کاربرد هر یک از آن ها صحبت خواهیم کرد.

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.