چگونه یک استابلایزر خودکار ایجاد کنیم؟

انواع مختلفی از استابلایزر در بازار موجود است و مطمئناً خرید استابلایزر درجه یک با توجه به نیازی که دارید چندان پیچیده نمی باشد. اما مسلماً ساختن یک استابلایزر خودکار توسط شما و مشاهده کارکرد آن بسیار سرگرم کننده است. شاید شما هم از خودتان پرسیده باشید که چگونه یک استابلایزر خودکار ایجاد کنیم؟

استابلایزر چیست؟

لازم به ذکر است که بدانید استابلایزر در اصل از یک سنسور ولتاژ تشکیل شده است. این پیکربندی برای تشخیص افزایش یا افت ولتاژ شبکه AC لازم و حیاتی می باشد. به محض اینکه ولتاژ ورودی به میزان خطرناکی برسد، بلافاصله به رله های متصل به آن انرژی می دهد. این رله ها به نوبه خود ترمینال های مناسب سیم پیچ ترانس خودکار را تعویض و سوئیچ می کنند تا ولتاژ خروجی را اصلاح و تثبیت کنند. بنابراین دستگاهی که به خروجی مدار تثبیت کننده ولتاژ متصل است ، همیشه یک ولتاژ قابل قبول و قابل تحمل دریافت می کند و فارغ از نوسان ولتاژ ورودی ، قادر به عملکرد قابل اعتماد است.

استابلایزر خودکار

برای ایجاد یک استابلایزر خودکار نیاز است که بدایند اصلا خود استابلایزر خودکار چه نوع استابلایزری می باشد ؟

به بیان ساده می توان گفت: استابلایزر خودکار سیستم و دستگاه الکتریکی است که از آن برای ثابت نگه داشتن ولتاژ تجهیزات الکتریکی استفاده می شود و به موقع می تواند وارد عمل شده و وظیفه محوله را انجام دهد.

استابلایزرهای خودکار مختلفی که در بازار وجود دارند هریک ویژگی های منحصر به فرد خود را دارا می باشند. اما  اکثریت این مدل استابلایزرها وظیفه شان این است که بتوانند تغییرات ولتاژ را در تجهیزات و سیستم های الکتریکی تنظیم کنند و مانع از ولتاژها و نوسانات نامناسب به ورودی و خروجی سیستم های شما شوند.

قیمت استابلایزر خودکار
استابلایر خودکار

استابلایزر خودکار چگونه کار می کند؟

شاید در پی مطالعاتی که در این زمینه انجام داده اید به این مسئله پی برده باشید که چگونه می توانید با عملکردهای ترانسفورماتور خودکار، کار کنید و این موضوع را یاد گرفته باشید. اما در طی مطالعات و تحقیقات خود به این مسئله برخورد کرده باشید که چگونه می توان از ترانسفورماتور خودکار برای تولید ولتاژهای بالاتر و پایین تر از ولتاژ AC منبع تغذیه استفاده کرد. در واقع یک ترانسفورماتور اتوماتیک مهمترین قسمت را در یک مدار استابلایزر بازی می کند.

ایجاد استابلایرز خودکار

حال که معنای استابلایزر، کاربرد آن و همچنین استابلایزر خودکار آشنا شدید زمان آن رسیده است که به سراغ پاسخ این سوال که چگونه استابلایزر خودکار ایجاد کنیم؟ برویم.

شما برای اینکه بتوانید مناسب ترین و با کیفیت ترین استابلایزر خودکار را تهیه و ایجاد کنید باید درباره ویژگی های آن نیز اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار داشته باشید این ویژگی ها عبارتند از:

  • تنظیم ولتاژ
  • محدوده ولتاژ ورودی
  • ولتاژ مورد نیاز
  • سازگاری بار

با اطلاعات دقیق درباره ویژگی های عنوان شده می توانید استابلایزر خودکار مورد نظر خود را آنطور که مایلید ایجاد کنید. اما باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که ایجاد استابلایزر خودکار کار چندان آسان و راحتی نیست و برای این منظور نیاز است که از کارشناسان و افرادی که در تهیه و طراحی استابلایزرهای مختلف تجربه و مهارت لازم را دارند مشورت و راهنمایی دریافت نمایید.

استابلایزر خودکار چگونه کار می کند؟
کاربرد استابلایزر خودکار در صنعت

دلیل استفاده از استابلایزر خودکار

پیش تر اشاره کردیم که هر یک از استابلایزرهایی که در بازار موجود می باشند بسته به سیستم ها و تجهیزات و تکنولوژی که از آن ها استفاده می شود دارای ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی می باشند که در زمان خرید استابلایزر توجه به آن ها امری لازم و ضروری می باشد.

اما دلایلی که نشان می دهند چرا به استابلایزرهای مختلف همچون استابلایزر خودکار نیاز داریم به شرح زیر می باشند.

  1. زمانیکه از تجهیزات و سیستم های روشنایی استفاده می کنید این احتمال وجود دارد که با افت ولتاز مواجه شوید و این مسئله باعث کاهش عمر سیستم های الکترونیکی شما شود بنابراین نیاز است که آن ها را به استابلایزر خودکار مجهز کنید.
  2. موتوری که در این مدل استابلایزرها به کار رفته است به گونه ای طراحی شده اند که می توانند گشتاور کمتری تولید کرده و سرعت ولتاژ را پایین بیاورند. این مسئله باعث خواهد شد که عمر موتور کاهش پیدا کرده و باعث آسیب  شوند.
  3. زمانیکه با تغییرات آب و هوایی مواجه هستید استابلایزر خودکار می تواند دمای مناسبی را برای سیستم ها و تجهیزات الکتریکی شما فراهم آورد.
دلایل استفاده از استابلایزر خودکار
استابلایزر خودکار چگونه کار می کند؟

جمع بندی

سعی هژیر صنعت بر این است که بتواند مناسب ترین و با کیفیت ترین استابلایزرها را به شما معرفی کرده و در اختیار شما قرار دهد. اگر میخواهید بیشتر بدانید که چگونه یک استابلایزر خودکار ایجاد کنیم؟ با مشاوران و کارشناسان سایت hajirsanat.com در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به چگونه یک استابلایزر خودکار ایجاد کنیم؟

[accordion title=””][accordion-item title=”کار استابلایزر خودکار چیست؟”]این مدل استابلایزرها را برای تجهیزات و سیستم هایی که بیشتردر معرض نوسانات برقی قرار دارند استفاده می کنند و کار آن تابت نگه داشتن ولتاژ سیستم ها می باشد.[/accordion-item][accordion-item title=”چرا به استابلایزر خودکار نیاز است؟”]برق شهری نمی تواند در ولتاژ 220 ثابت بماند به همین دلیل نیاز به سیستم پشتیبان مانند استابلایزر خودکار می باشد.[/accordion-item][accordion-item title=”اهمیت استفاده از استابلایزر چیست؟”]استابلایزرها می توانند تجهیزات و سیستم های برقی را دربرابر نوسانات ولتاژی محافظت کنند همچنین ولتاژ مورد نیاز آن ها را ثابت نگه دارند.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

4 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.