استابلایزر تلویزیون را می توان برای یخچال هم استفاده کرد؟

شاید برای خیلی از شما دوستان که به دنبال یک سیستم پشتیبان برای تجهیزات برقی خود در منزل و محل کارتان می باشید این سوال پیش آمده باشد که می تواند استابلایزر یک دستگاه را به دستگاه دیگر اتصال داد؟ مثلا: استابلایزر تلویزیون را می توان برای یخچال هم استفاده کرد؟ آیا این مسئله موجب به وجو آمدن مشکلات برقی و کاهش ولتاز برق برای تجهیزات برقی نخواهند شد؟

برای اینکه پاسخ سوالاتی که ذهن شما را به خود مشغول کرده اند را بدست آورید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید..

آیا استابلایزر تلویزیون را می توان برای یخچال هم استفاده کرد؟

خب، شاید بسیاری از شما عزیزان این مسئله را ندانید که انتخاب درست دستگاه استابلایزر برای تجهیزات و لوازم های خانگی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد

بنابراین زمانیکه قصد خرید استابلایزر، را دارید باید به نوع آن دقت داشته باشید و با توجه به کارایی دستگاه های خود به دنبال گزینه مناسب باشید.

برای اینکه بتوانید برای تجهیزات و لوازم های برقی منزل خود استابلایزر مناسب خریداری کنید باید مشخص کنید که آن را برای چه کاری می خواهید.

دقت داشته باشید که لوازم های خانگی که ما از آن ها در منزل خود استفاده می کنیم به دو دسته بندی مختلف تقسیم بندی شده اند

  1. لوازم خانگی بدون موتور ( بار مقاومت)
  2. لوازم خانگی با با موتور ( بار القایی)

در ادامه بیشتر دباره این دو دسته بندی لوازم های خانگی صحبت کرده ایم.

لوازم خانگی بدون موتور نیاز به استابلایزر ندارند
لوازم خانگی بدون موتور

لوازم خانگی بدون موتور

  • CFL/ لامپ LED/ چراغ های لوله
  • وسایل گرمایشی مانند بخاری و رادیاتور اتاق
  • وسایل الکتریکی مانند تلویزیون، سیستم های موسیقی، لپ تاپ، تلفن، DVD

لوازم خانگی با موتور

  • تهویه هوا
  • یخچال و فریزر
  • پنکه های سقفی
  • پمپ ها
  • ماشین لباسشویی

عدم نیاز لوازم خانگی بدون موتور به استابلایزر

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کرده ایم که در زمان انتخاب و خرید دستگاه استابلایزر برای لوازم های خانگی باید به بدون موتور و با موتور بودن آن ها توجه داشته باشید

همچنین لیستی از لوازم خانگی هایی که دارای موتور نمی باشند را در اختیارتان قرار دادیم.

معمولا این دست از لوازم های خانگی نیازی به استابلایزر ندارند زیرا هنگام کم شدن ولتاژ خروجی این لوازم خانگی نیز کمتر خواهد شد.

به خاطر داشته باشید که اگر وسایل و تجهیزات شما ولتاژ بالاتری از حد معمول داشته باشند باعث بالا رفتن جریان شده و این مسئله موجب سوختگی آن ها خواهد شد.

اما اگر سیستم و لوازم ها آسیبی نبینند برق بیشتری مصرف می شود، با این وجود باز هم نیازی به استابلایزر ندارند.

نیاز لوازم خانگی بدون موتور به استابلایزر
عدم نیاز لوازم خانگی بدون موتور به استابلایزر

افزایش قدرت استابلایزر تلویزیون را می توان برای یخچال هم استفاده کرد؟

تا به اینجای کار متوجه شدید که لوازم های خانگی به دو دسته بدون موتور و با موتور تقسیم بندی شده اند.

برای لوازم خانگی های بدون موتور همچون چراغ های لوله، بخاری، تلویزیون و… نیازی به دستگاه استابلایزر نمی باشد.

اابته تمام این موارد بستگی به افزایش قدرت ولتاز لوازم خانگی دارد.

شاید ندانید که افزایش ناگهانی ولتاژ و جریان کوتاه مدت است و این مسئله می تواند به وسایل الکتریکی آسیب وارد کند.

این اتفاق بیشتر در مواقعی رخ می دهد که اتصال کوتاه باشد یا رعد و برق رخ دهد.

بنباراین مجهز کردن تجهیزات برقی و لوازم خانگی به یک محافظ تقویت کننده که بتواند در برابر نوسانات و مشکلات برقی از آن ها محافظت کند لازم و ضروی است.

شما می توانید با خرید استابلایزر از اتفاقات این چنینی پیشگیری کنید و لوزام خانگی خود را در برابر نوسانات برقی ایمن کنید.

تاثیر لوازم خانگی با موتور بر روی نوسانات ولتاژ و استابلایزر

برخلاف لوازم خانگی های بدون موتور که نیازی به استابلایزر ندارند، لوازم خانگی های موتور دارد به این دستگاه نیاز دارند.

همه لوازم خانگی هایی که مجهز به موتور می باشند دارای دامنه ولتاژ کار هستند، پس نیاز به استابلایزر دارند.

مثلا: پنکه سقفی که دارای موتور می باشد ولتاژ کار بسیار بالایی دارد که قادر به کار با ولتاز پایین نیز می باشد.

اما وسیله ای متل سیستم تهویه مطبوع که ولتاژ کار کمی دارد نمی تواند در ولتاژ کمتر کار کند. در واقع اگر ولتاژ ارائه شده به این سیستم پایین تر عملکرد آن باشد خسارات و آسیب هایی را به همراه دارد.

در وسایل و تجهیزاتی که دارای ولتاژ بالا می باشند زمانیکه جریان بیشتر از حد معمول شود آن ها میتوانند جریان را در نقطه مورد نظر متوقف کنند.

فراموش نکنید که مسائل عنوان شده دلیل بر این نیستند جریان بالا به لوازم خانگی آسیب نمی رسانند.

تنها فرق این وسایل با وسایل بدون موتور، دارا بودن موتور آن ها است که می تواند از آن ها در برابر ولتاژ بالا و پایین محافظت کند.

فراموش نکنید قبل از قرار دادن استابلایزر برای لوازم های خانگی خود، یافتن دامنه ولتاژ عامل دستگاه و نوساناتی که در منطقه شما اتفاق می افتد بسیار مهم است.

لوازم خانگی موتور دار
تاثیر لوازم خانگی موتور دار بر روی نوسانات ولتاژ و استابلایزر

در نهایت اینکه

دستگاه های استابلایزر دارای توان های مختلف می باشند و شما باید در زمان انتخاب و خرید این دستگاه برای تجهیزات برقی خود حتما به این مسئله توجه داشته باشید. بنابراین شما نمی توانید از استابلایزری که برای تلویزیون خود انتخاب کرده اید همزمان برای یخچال هم استفاده کنید.

یخچال دارای توان بالاتری نسبت به تلویزیون می باشد و به خاطر اینکه تلویزیون توان پایین تری دارد باید استابلایزر مناسب با آن را تهیه و خریداری کنید.

بهترین کاری این است که برای دستگاه های برقی و لوازم خانگی های خود استابلایزر مناسب هر یک را انتخاب کنید.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اینکه استابلایزر تلویزیون را می توان برای یخچال هم استفاده کرد؟ با مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به استابلایزر تلویزیون را می توان برای یخچال هم استفاده کرد؟

[accordion title=””][accordion-item title=”تفاوت تثبیت کننده تلویزیون با تثبیت کننده یخچال چیست؟”]یک تفاوت اضافی این است که قدرت اولیه که توسط یخچال گرفته می شود متفاوت از تلویزیون است. یخچال دارای یک کمپرسور است ، این یک موتور است که برای راه اندازی آن جریان می کشد. این یک بار القایی نامیده می شود ، که در آن به عنوان یک تلویزیون LCD یک بار مقاومتی است. بنابراین اتصال تثبیت کننده تلویزیون ها به یخچال به آن آسیب می رساند.[/accordion-item][accordion-item title=”آیا استفاده از تثبیت کننده برای یخچال ضروری است؟”]نه ، نیازی نیست تثبیت کننده ولتاژ برای محافظت از یخچال و فریزر شما در برابر قطع برق طراحی شده است. تثبیت کننده دارای یک ویژگی محافظت از اضافه بار حرارتی داخلی است که از آن و دستگاه متصل در برابر فرسودگی در دمای بالا محافظت می کند.

[/accordion-item][accordion-item title=”آیا می توانم از تثبیت کننده 1000va برای یخچال استفاده کنم؟”]تثبیت کننده TUB 1000W TUB به شما در محافظت از لوازم خانگی و اداری شما در برابر ولتاژ نامنظم کمک می کند که می تواند به آنها آسیب برساند. برای انواع وسایل مختلف از تلویزیون ، ماشین لباسشویی ، یخچال ، رایانه و تهویه هوا و سایر موارد مناسب است
[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.