استابلایزر بهتر است یا یو پی اس


بارها شده است افرادی که میخواهند برای تجهیزات خود استابلایزر و یو پی اس خریداری کنند این سوال برایشان مطرح می شود که استابلایزر بهتر است یا یو پی اس؟!

شما چه فکر می کنید؟! سیستم یو پی اس بیشتر و بهتر به کار شما می آید یا یک استابلایزر؟! برای رسیدن به پاسخ سوال خود با hajirsanat.com در این مقاله همراه باشید.

استابلایزر

تثبیت کننده ولتاژ یا تنظیم کننده ولتاژ در حقیقت همان سیستم استابلایزر می باشد که دارای انوع  مختلف با کاربردهای مختلف می باشد.

از دستگاه استابلایزر برای تابت نگه داشتن ولتاژ تجهیزات الکتریکی استفاده می شود.  با مجهز کردن تجهیزات الکتریکی به استابلایزر شما   نگهداری تجهیزات خود را پیشرفته تر کرده و طول عمر و نگهداری تجهیزات الکترونیکی خود را از طریق انتخاب یک سیستم مناسب بیمه کرده اید.

در نقطه مقابل استابلایزری که برای تجهیزات الکتریکی خود تهیه کرده اید دستگاه دیگری هم به نام یو پی اس یا منبع تغذیه بدون وقفه وجوددارد  که با چند وجهی بودن عملکردش در هر کجا که نیاز به برق باشد در خدمت ما می باشد.. در ادامه تمرکز ما بیشتر بر روی دستگاه یو پی اس خواهد بود.

این نکته را هم در مورد  استابلایزرها اضافه کنیم  که این دستگاه ها سطح ولتاژ را تثبیت کرده و ولتاژ خروجی عالی و مناسبی را به تجهیزات نهایی می رسانند.

انوع استابلایزر
خرید استابلایزر

عملکرد اصلی استابلایزر

غالباً، سطح ولتاژ بالاتر یا پایین در  تغذیه ورودی که برای تجهیزات الکتریکی ایجاد می شود ممکن است به تجهیزات آسیب برساند. بنابراین، برای اطمینان از تأمین  ولتاژ قابل قبول لازم  است برای لوازم خانگی یا سایر تجهیزات، از استابلایزرهای مناسب استفاده می شود.

آنها ولتاژ را بر اساس ولتاژ مورد نیاز کم یا زیاد می کنند. این امر با کمک سرو موتور یا رله امکان پذیر است. سرو موتور واحدهای اصلی مکانیکی استابلایزر هستند و برای افزایش یا کاهش سطح ولتاژ، شافت متصل به آن را در جهت عقربه های ساعت یا خلاف جهت عقربه های ساعت حرکت می دهد. با کمک ترانسفورماتور خودکار یا ترانسفورماتور افزایش ویا کاهش ، استابلایزرها می توانند برق را تنظیم کنند.لازم به ذکر است که شرکت هژیر صنعت موفق گردیده که طراحی و تولید استابلایز بدون چشمک را در سال های اخیر به اتمام رسانده و این دستگاه بی نظیر با قیمت رقابتی هم اکنون در دسترس مشتریان عزیز می باشد.

 

تجهیزات و دستگاه هایی مانند: آسانسور،  فناوری فلزات و… قطعاً به استابلایزر قابل توجهی نیاز دارند.

یو پی اس

دستگاه  یو پی اس یا همان منبع تغذیه بدون وقفه  همچون استابلایزر دارای انوع مختلفی مانند: یو پی اس آنلاین، یو پی اس آفلاین و یو پی اس Line Interactive می باشد.

به طور کلی، تجهیزاتی همچون کامپیوتر نیاز به پشتیبانی دقیق و مناسب دارند. خرید یو پی اس مناسب برای تجهیزاتی همچون کامپیوتر یک امر لازم و ضروری می باشد. مجهز کردن تجهیزات الکتریکی والکترونیکی به یو پی اس مناسب موجب می شود که شما از تکنولوژی کنترل تنظیم ولتاژ کامل استفاده  کنید و دامنه ولتاژ ورودی گسترده ای برای تجهیزات خود تثبیت کنید.

اینورتری که در ساختار یو پی اس بکار گرفته می شود از جدیدترین تکنولوژِی ها محسوب شده و برای ساخت ولتاژ مناسب در هنگام قطعی برق از آن استفاده می گردد. در مدار شارژ از شارژ شناور جریان ثابت پیشرفته استفاده می شود که می تواند باعث افزایش عمر باتری می شود.

مزایای خرید یو پی اس
پشتیبان گیری از سیستم UPS

خرید استابلایزر بهتر است یا یو پی اس

این روزها از تجهیزات مبتنی بر نیرو مانند استابلایزر و UPS معمولاً برای تحقق برنامه های الکترونیکی و رفع نیاز واحد های صنعتی، تجاری و مسکونی استفاده می شود. اگر چه هر دو منبع تغذیه بهتر تجهیزات مورد نیاز را تضمین می کننداما باید بدانیم که استابلایزر بهتر است یا یو پی اس؟  در حقیقت هر دو سیستم استابلایزر و یو پی اس به تنهایی بسیار متمایز هستند و نمی توان آنها را با دیگری مقایسه کرد. با این حال با دانستن تفاوت ها و ویژگی هایی که هر یک از این دو سیستم دارند می توان پی به بهتر بودن آن ها برد.

استابلایزر و یو پی اس دستگاه های اساسی برای همه

یو پی اس برای صنایع، ساختمانهای مسکونی یا هر مکان دیگر تنها منبعی برای کارکرد هرگونه لوازم الکترونیکی خانگی، تجهیزات و یا ماشین آلات است. لوازم خانگی ساده، حساس، بزرگتر یا پیچیده فقط در صورتی قابل به بهره برداریند که  برق مناسب برای آنها تامین شود. با استفاده از برخی از دستگاه های  مانند: استابلایزر و یو پی اس، می توان عملکرد بهتری از انواع مختلف تجهیزات را انتظار داشت. بنابراین، خرید استابلایزر و یو پی اس که از دستگاه های الکترونیکی والکتریکی  اساسی برای مدیریت  تغذیه می باشند یک آیتم مهم و حائز اهمیت است.

انوع یو پی اس
خرید یو پی اس

جمع بندی
با توجه به توضیحات و راهنمایی فوق تا حدودی پرسش شما را که استابلایزر بهتر است یا یو پی اس؟ را پاسخ دادیم.

 استابلایزرها  که برای تنظیم ولتاژ یعنی افزایش یا کاهش سطح ولتاژ مورد استفاده قرار میگیرند و یو پی  اس برای تأمین برق مداوم و کاهش زمان قطع برق سراسری کاربرد دارد.

این دو سیستم دارای اختلاف زیادی در عملکرد، اجزا، ویژگی ها و کاربردهایشان هستند. با این حال بر اساس شرایط غالب باید یکی از این دو سیستم را انتخاب کرد. استابلایزر برای استفاده در مواردی که نوسانات مکرر در منبع تغذیه وجود دارد، مناسب هستند. در حالی که قطع برق به طور منظم نیاز به UPS به عنوان پشتیبان دارد. در تمام مواردی که عنوان شد پیشنهاد می کنیم برای خرید استابلایزر یا خرید یو پی اس مناسب حتما با شرکت هژیر صنعت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان فنی این شرکت بهره مند شوید.

سوالات مربوط به استابلایزر بهتر است یا یو پی اس

[accordion title=””][accordion-item title=”آیا یو پی اس به عنوان استابلایزر کار می کند؟”]منبع تغذیه UPS درجه بالا پس از تنظیم ولتاژ شبکه ، که معادل یک استابلایزر شبکه AC است ، به بار ارائه می شود. با قطع شدن جریان برق ، یو پی اس بلافاصله برق باتری را از طریق اینورتر به 220 ولت پایدار تبدیل می کند تا همچنان برق را تأمین کند.[/accordion-item][accordion-item title=”می توان به جای استابلایزر برای تلویزیون از یو پی اس استفاده کرد؟”]باید بگوییم که از یو پی اس نمی توان به جای استابلایزر برای تلویزیون استفاده کرد. زیرا اکثر یو پی اس های آفلاین همچون استابلایزر پایدار نمی باشند.[/accordion-item][accordion-item title=”آیا استابلایزر قبض برق را افزایش می دهد؟”]خیر، ورودی برق = خروجی می باشد. اگر ضرر و زیان برای همان خروجی افزایش یابد، ما به تجهیزات ورودی بیشتری به تجهیزات خود نیاز داریم تا در نهایت هزینه بیشتری را خرج کنیم.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:

6 نظر

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.