آیا استابلایزر فقط ولتاژ را ثابت نگه می دارد؟

آیا استابلایزر فقط ولتاژ را ثابت نگه می دارد؟

مجهز کردن سیستم ها و تجهیزات به برقی به یک سیستم پشتیبان که بتواند از این وسایل در شرایط اضطراری در برابر نوسانات ناگهانی برقی مخافظت کند امر واجب و ضروری می باشد. یو پی اس و استابلایزر هر دو از جمله دستگاه هایی هستند که برای چنین شرایطی بهترین انتخاب می باشند. اما سوالی که ذهن بیشتر کاربران را در زمان خرید این دو سیستم مخصوصا دستگاه تثبیت کننده ولتاژ به خود مشغول می کند این است که آیا استابلایزر فقط ولتاژ را ثابت نگه می دارد؟ استابلایزر چه کاربردهایی دارد؟

بنابراین همیشه قبل از خرید لوازم مهم و ضروری همچون این دو دستگاه نیاز است که اطلاعاتی کاملی از آن ها را در اختیار داشته باشید تا بتوانید با توجه به نیاز سیستم ها و تجهیزات برقی که از آن ها استفاده میکنید بهترین انتخاب را انجام دهید.

تثبیت کننده ولتاژ چیست؟

حتما در مقاله های مختلف درباره اینکه استابلایزر (دستگاه تثبیت کننده ولتاژ) و کاربرد آن زیاد شنیده اید.

ما تصمیم گرفته ایم تا در این مقاله قبل از اینکه بخواهیم اشاره ای به پاسخ این سوال که آیا استابلایزر فقط ولتاژ را ثابت نگه می دارد؟ و اینکه استابلایزر چه کاربردهایی دارد؟ بپردازیم کمی درباره خود این دستگاه اطلاعاتی را به صورت مختصر در اختیار شما همراهان هژیر صنعت قرار دهیم.

به ساده ترین شکل ممکن می توان گفت که stabilizer یک دستگاه الکترونیکی می باشد که این قابلیت را دارد تا ولتاژ برق را ثابت نگه دارد و مانع از نوسانات برقی برای تجهیزات و سیستم های برقی شما شود.

خرید استابلایزر
راهنمای خرید استابلایزر

استابلایزر ولتاژ را ثابت نگه می دارد؟

همانطور که در مطالب بالا هم اشاره کرده ایم کار استابلایزر این است که با ثابت نگه داشتن ولتاژ از نجهیزات برقی در برابر نوسانات ناگهانی محافظت کند.

از آنجایی که بار متصل به این دستگاه قابلت می باشد و جریان کشیده شده است بنابراین شاید بتوان گفت یکی از کارهای دستگاه تثبیت کننده ولتاژ همانطور که از نام آن مشحص است ثابت نگه داشتن ولتاژ می باشد.

آیا آمپر را هم می توان با استابلایزر سروو موتوری کم و زیاد کرد؟

Stabilizer برای کنترل ولتاژ طراحی و ساخته شده است و برای کنترل کردن حریان برق با توجه به خروجی که به این دستگاه متصل شده است دارای یک جریان ثابت می باشد.

بنابراین شما عزیزان نمی توانید برای کنترل کردن جریان برق از این دستگاه استفاده کنید.

برای مثال: یک ژنراتور سه فاز  40 کاوا فقط می تواند نوسان ولتاژ آن را کنترل کرد چون در خروجی این دستگاه می تواند از منینیم خروجی استفاده کرد و با توجه به خروجی نصب شده استابلایزر، جریان کشیده می شود.

اضافه بار در استابلایزر سروو موتوری به چه معنا است

استابلایزرهای سروو موتوری که به صورت تک فاز می باشند دارای توان 10 کیلو وات می باشند که این قابلیت رادارند جریان 40 آمپری را تحمل کنند.

اما اگر در بخش خروجی این دستگاه یک مصرف کننده دارای جریان بالاتری باشد و به دستگاه استابلایزر سروو موتوری نصب شود باعث قرار گرفتن اضافه ولتاژ روی دستگاه می شود که در نتیجه باعث سوختگی ترانس می شود.

استفاده از استابلایزر
استفاده از استابلایزر

اضافه ولتاژ در استابلایزر سروو موتوری به چه معنا است

در متن بالا درباره اضافه بار در استابلایزر صحبت کردیم حال در این بخش می خواهیم در ادامه مطالب مربوط به آیا استابلایزر فقط ولتاژ را ثابت نگه می دارد؟ اشاره ای به اضافه ولتاژ بر این دستگاه داشته باشیم.

استابلایزرهای سروو موتوری این قابلیت را دارند تا ولتاژ 160 الی 250 ولت را تنظیم کنند.

اما اگر این میزان ولتاژ از 250 بیشتر باشد محافظ های خانگی با طراحی یک سیستم امنیتی و با توجه به داشتن رله های حفاظتی می توانند این ولتاژ را کنترل کند و ولتاژ 220 ثابت را به لوازم خانگی بدهد تا از اضافه ولتاژ در استابلایزر جلوگیری شود.

مزایای استابلایزر

حال که دانستید استابلایزر چیست؟ چه کاربردهایی دارد و اینکه آیا استابلایزر فقط ولتاژ را ثابت نگه می دارد؟ می خواهیم اشاره ای هم به مزیت های این دستگاه داشته باشیم.

از مهم ترین و اصلی ترین مزیت های دستگاه تثبیت کننده ولتاژ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • استابلایزرها از نوسانات و اختلالات برق شهری و تثبیت ولتاژ جلوگیری می کنند.
  • سیسیتم و دستگاه تثبیت کننده ولتاژ باعث می شود شما در هزینه برق مصرفی خود صرفه جویی کرده و به نوعی به کاهش هزینه های شما کمک می کنند و دلیل این کار هم این است که با افت ولتاژ برق عملکرد سیستم ها دچار اختلال خواهد شد و قدرت و راندمان دستگاه ها نیز به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می کنند.
  • یکی از مهم ترین مزیت های استابلایزر این است که اگر در خروجی دستگاه اتفاقی رخ دهد آن می تواند خروجی را قطع کرده و از به وجود آمدن هرگونه آسیب و مشکلی جلوگیری کند.
دلایل استفاده از استابلایزر
مزایای استابلایزر
در نهایت اینکه

ما سعی کرده ایم تا هر آنچه نیاز است درباره اینکه آیا استابلایزر فقط ولتاژ را ثابت نگه می دارد؟ استابلایزر چه کاربردهایی دارد؟ بدانید را در قالب این مقاله در اختیارتان قرار دهیم.

شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران و کارشناسان فروش ما از طریق سایت hajirsanat.com در ارتباط باشید.

سوالات مربوط به آیا استابلایزر فقط ولتاژ را ثابت نگه می دارد؟

[accordion title=””][accordion-item title=”آیا استابلایزر قابل بارگیری است؟”]نه نمیتوانید این کار را انجام دهید برای مثال اگر یک استابلایزر را که 0.25 kva ولتاژ دارد را در اختیار دارید می توانید آن را برای تلویزیون استفاده کنید زیرا این ولتاژ برای تلویزیون مناسب است و نمیتوانید از آن برای سیستم برقی دیگری که ولتاژ بیشتری دارد استفاده کنید.[/accordion-item][accordion-item title=”آیا استابلایزر می تواند توان را افزایش دهد؟”]خیر، همانطور که از نام آن مشخص است می تواند ولتاژ منبع تغذیه را تثبیت کند و نمی تواند توان را افزایش دهد.[/accordion-item][accordion-item title=”آیا استابلایزرها یا ترانس‌های اتوماتیک فرکانس برق را نیز اصلاح می‌کنند؟”]هیچ یک از دو تکنولوژی رله‌ای و سرو موتوری کنترلی بر تغییرات فرکانس برق شهر و یا اصلاح آن ندارند. [/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
انواع استابلایزر

انواع استابلایزر

استابلایزرها نیز همچون یو پی اس دارای انواع مختلفی می باشند و آگاهی درباره مشخصات و کاربردهای انواع استابلایزر مسئله ای است که در تصمیم گیری درست شما عزیزان تاثیر زیادی دارد.