آشنایی با چراغ های وضعیت یو پی اس و خطا های آن

آشنایی با چراغ های وضعیت یو پی اس و خطا های آن

از آنجایی که اجزاء تشکیل دهنده یو پی اس بسیار زیاد می باشند و از حساسیت‌های خاص و منحصر به فردی برخوردار می باشند لازم است که قبل از خرید این دستگاه کمی درباره اجزاء تشکیل دهنده آن نیز اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید. یکی از اجزاء تشکیل دهنده ups چراغ های وضعیت آن می باشد که ما امروز می خواهیم بیشتر با شما درباره چراغ وضعیت یو پی اس و خطاهای آن صحبت کنیم.

پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقاله امروز با هژیر صنعت همراه باشید.

چراغ وضعیت یو پی اس

در یک نعریف ساده باید بگوییم که به چراغ هایی که روی بدنه دستگاه قرار دارد و هنگام موارد زیر روشن می شوند چراغ وضعیت ups گفته می شود.

  1. ارور های عمومی
  2. نشانگرفرعی
  3. اضافه بار
  4. وضعیت باتری
آشنایی با چراغ های وضعیت یو پی اس
چراغ های وضعیت یو پی اس

چراغ های وضعیت یو پی اس و خطا های آن

اگر بخوبی با دستگاه یو پی اس آشنایی داشته باشید می دانید که هر زمان که چراغ های وضعیت این دستگاه روشن می‌شوند رنگ های مختلفی دارند که هر یک از این رنگ ها خبر از اتفاقی دارند.

در تمامی دستگاه های یو پی اس سه رنگ اصلی در ای ای دی وجود دارد که به کمک آن شما می توانید از وضعیت دستگاه خود بخوبی اطلاع بدست آورید.

رنگ های مربوط به چراغ های وضعیت یو پی اس عبارتند از: سبز، نارنجی و قرمز که در ادامه برایتان شرح داده شده است هر یک از این رنگ ها نشانه و اطلاع دهنده چه موضوع و وضعیتی از دستگاه شما می باشند.

چراغ سبز

زمانیکه چراغ رنگ سبز در دستگاه یو پی اس روشن می شود نشان از سلامت کامل دستگاه می باشد و به شما این اطمینان را می دهد که دستگاه شما هیچ مشکلی ندارد.

توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر می خواهید همیشه با این رنگ مواجه شوید باید دستگاه یو پی اس خود را به صورت مرتب سرویس کنید تا از خطاهای احتمالی جلوگیری کنید.

چراغ نارنجی

دومین چراغ دستگاه یو پی اس که در ادامه مقاله مربوط به آشنایی با چراغ های وضعیت یو پی اس و خطا های آن با شما صحبت کنیم چراغ های نارنجی رنگ می باشند.

رنگ نارنجی برای اتفاق هایی که در دستگاه رخ می دهد روشن می شود و شما این اطلاع را می دهد که دستگاه در حالت باتری و بای پس می باشد.

از دیگر مواردی که باعث می شود تا چراغ نارنجی دستگاه ups روشن شود خرابی دستگاه می باشد.

در این بخش هم به شما پیشنهاد می کنیم که تمامی قطعات دستگاه را بررسی کنید تا از بروز مشکل های جدی تر جلوگیری کنید.

چراغ قرمز

اما چراغ قرمز دستگاه یو پی اس که آخرین رنگ از دستگاه می باشند، نشان دهنده این موضوع می باشند که وضعیت سیستم شما خراب می باشد و مشکل حادی رخ داده است.

بنابراین در صورت مشاهده چراغ قرمز سریعا برای رسیدگی به آن اقدام کنید و هرگز پشت گوش نیندازید.

خطاهای چراغ یو پی اس
آلارم ها و خطاهای چراغ یو پی اس

چراغ خاموش در دستگاه یو پی اس چیست؟

تا به اینجای کار در راستای آشنایی با چراغ های وضعیت یو پی اس و خطا های آن برایتان از سه رنگ چراغ های این دستگاه و اینکه به چه دلایلی روشن می شوند مطالبی را در اختیارتان قرار دادیم.

حال می خواهیم به چراغ خاموش این دستگاه اشاره داشته باشیم.

حتما برای شما هم پیش آمده است که متوجه شده باشید هیچ چراغی از دستگاه شما روشن نمی شود و دلیل آن هم این است که دستگاه شما لود نشده است.

بنابراین برای رفع این مشکل شما باید از تکنسین با تجربه و متخصص کمک بگیرید و یا اینکه به بخش پشتیبانی فروشگاهی که دستگاه را از آن ها خریداری کرده اید تماس بگیرید.

خطاهای شنیداری یو پی اس چه خطاهایی هستند؟

یکی از انواع خطاهایی که برای دستگاه یو پی اس به وجود می آید خطاهای شنیداری می باشند که به صورت آلارم های به صدا در می آیند.

اما لازم است بدانید که تعداد دقیق و نوع این آلارم ها برای مدلهای مختلف UPS متفاوت است.

بهترین راه برای اینکه بتوانید مفهوم آلارم ها را بخوبی درک کنید و متوجه شوید مراجعه کردن به دفترچه راهنما دستگاه یو پی اس می باشد.

اما برای اینکه کمی در این مورد اطلاعات داشته باشید می خواهیم به چند نمونه از خطاهای دستگاه به صورت شنیداری رخ می دهند اشاره داشته باشیم.

  • وصل یو پی اس توسط برق شهری
  • قطع برق شهری از باتری و فعال شدن یو پی اس توسط باتری
  • بروز مشکل در روند کاری یو پی اس یا قطعات مختلف آن
  • افزایش بارهای متصل به دستگاه
  • تمام شدن شارژ باتری یو پی اس
  • فعال شدن SHOTDOWN کنترلی
رطرف کردن خطای چراغ های یو پی اس
روش های برطرف کردن خطای چراغ های یو پی اس
در نهایت اینکه

امیدواریم که با ارائه این مقاله، اطلاعاتی درباره چراغ وضعیت یو پی اس و خطاهای آن را بخوبی توانسته باشیم در اختیارتان قرار دهیم..

مشاوران و کارشناسان فروش ما نیز از طریق سایت hajirsanat.com پاسخگوی سوالات، انتقادات و پیشنهادات شما خواهند بود و شما را در این امر راهنمایی خواهند کرد.

سوالات مربوط به آشنایی با چراغ های وضعیت یو پی اس و خطا های آن

[accordion title=””][accordion-item title=”چگونه متوجه می شوید که یو پی اس از کار افتاده است؟”] باتری ها اغلب علائم عجیبی را نشان می دهند که می توانید از آنها برای قضاوت در مورد عمر باقی مانده باتری خود استفاده کنید. به طور معمول، تکرار آلارم ها، چشمک زن چراغ های پنل و نمایشگرهای عجیب ترمینال، همه از علائم خرابی باتری یو پی اس هستند.[/accordion-item][accordion-item title=”ارور های عمومی نشان از چه می باشند؟”]
این ارورها وقتی خطا یا مشکلی در یو پی اس رخ میدهد روشن میشوند. در بیشتر موارد هنگام رخ دادن این خطار ال ای دی ها به صورت ترکیبی با یکدیگر روشن میشوند.
[/accordion-item][accordion-item title=”اضافه بار در یو پی اس نشانه چیست؟”]نشان دهنده این مسئله است که وسایلی بیش از توان یو پی اس به آن وصل شده‌اند. برای رفع این مورد از خطاهای یو پی اس، باید قدرت دستگاه را افزایش دهید یا اینکه از بار آن کم کرده و تعداد وسایل متصل به ups را کاهش دهید.[/accordion-item][/accordion]

هژیر صنعت تولید کننده انواع یو پی اس و استابلایزر صنعتی و خانگی در ایران

خط تولید محصولات هژیر صنعت در شهرک صنعتی عباس آباد تهران در کارخانه ای به وسعت 7 هزار متر مربع راه اندازی شده که 3000 متر مربع  از آن محدوده به ساخت سالن های تولید، کنترل کیفیت، اداری و انباراختصاص یافته است .

برچسب ها:
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ادامه مطلب
باتری خشک چیست

باتری خشک چیست

باتری‌ خشک، به نوعی از باتری‌ اطلاق می‌شود که از یک محلول الکترولیت خشک یا جامد به جای مایع استفاده می‌کند. این باتری‌ طی سال های گذشته، به تدریج جای ...